Čištění solárních a fotovoltaických panelů

Čištění solárních a fotovoltaických panelů je pro maximální životnost a plný výkon panelů naprosto nezbytné. Profesionálním čištěním FV a solárních modulů se zvýší jejich účinnost běžně o 8%, v případě velkého znečištění až o 12%.

Čistota solárních panelů je pouze zdánlivá, vítr nebo déšť odnáší pouze zlomek znečištění. Nahromaděné nečistoty mohou velmi výrazně snížit výkon a tím i Váš očekávaný zisk. Naše firma Vám zajistí celoroční péči o FV panely.

Postup a technologie čištění :

Vysokotlakou čistící technikou za využití speciálních kartáčových nástavců ( dle potřeby i rotačních ) se důkladně očistí demineralizovanou vodou s příměsí biologicky odbouratelným čistícím prostředkem skleněná část FV panelů a rámů od mechanických nečistot a nánosů. Pokud má zákazník zájem, bezprostředně po této fázi čištění aplikujeme tzv. nano vrstvu - takto ošetřený povrch panelů má funkci samočistícího a ochraného efektu a tím se odstraní nutnost dalšího mytí povrchu na další 1-4 roky.

V zimním období je nezbytně nutné odstraňovat sněhové vrstvy ze zastíněných panelů, ty mají  nulovou účinnost a funkčnost. 

Jsme Vám k dispozici 24 hodin denně, včetně víkendů a svátků!

Ukázka čištění solárních a FV panelů : 

Průběh čištění solárních panelů před a po.   Čištění solárních panelů v praxi

Fotogalerii naleznete zde.

Profesionální a důkladné čištění solárních panelů je nyní dostupné všem! Zajišťujeme čistící práce  převážně v těchto regionech : Teplice, Most, Litoměřice, Děčín, Chomutov, Ústí nad Labem, Louny, Praha - západ, Praha - východ, Rakovník, Kladno, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Benešov, Beroun, Kutná hora, Kolín, Příbram, po domluvě i po celé ČR, vždy perfektně a za příjemné ceny.

Čištění solárních panelů nonstop, cenové kalkulace zdarma! Objednejte si naše služby právě teď, kontaktujte nás!